Okulografia czyli eye-tracking – co to jest?

Jesteśmy jedynym ośrodkiem na lubelszczyźnie, który posiada C-Eye! 👁

💚💙💚 Wiecie czym jest Neurorehabilitacja przy pomocy eye trackingu jak w przypadku C-Eye?🤔 .

W sytuacji, kiedy pacjent pozostaje unieruchomiony i nie jest w stanie skomunikować się z otoczeniem za pomocą mowy czy gestów, jedyną dla niego formą nawiązania kontaktu są ruchy gałek ocznych. Można zatem śmiało powiedzieć, że w takich przypadkach okulografia (eye tracking) otwiera pacjentów na świat, dając chorym możliwość interakcji z otoczeniem. Z jednej strony jest to dla nich bardzo ważna możliwość sygnalizowania potrzeb, a z drugiej: szansa na poddanie się terapii. Wykonywanie bowiem ćwiczeń przy użyciu wzroku jest doskonałą rehabilitacją ważnych powiązań w mózgu, co w perspektywie czasu pozytywnie wpływa na koncentrację, pamięć i emocje osób chorych.

⁉️Co zatem daje eye tracking?
Śledzenie aktywności wzrokowej pacjenta
Pojawia się możliwość sprawdzenia, co konkretnie przyciąga uwagę chorego na wyświetlanym ekranie.
Analizowane są wszystkie jego reakcje na prezentowane bodźce wzrokowe lub wzrokowo-słuchowe.

❇️Interakcja wzrokowa z urządzeniem
Pacjent ma możliwość sterowania komputerem poprzez wybieranie za pomocą wzroku konkretnych, interesujących go elementów na ekranie. Są to komunikaty tekstowe, obrazkowe (piktogramy) lub dostępne na wirtualnej klawiaturze litery .
.
.
#ceye #eyetracking #neurorehabilitation #osrodekneurorehabilitacji #neurorehabilitacja #osrodekwturce #turka #rehabilitacja #rowneszanse #udar #udarmózgu #udarmózguliczysięczas

Skip to content