My również wierzymy, że będzie dobrze

Komendant Małysz, albo po prostu Zdzicho, jest doskonale znany w Polsce wszystkim tym, dla których ważne jest dobro zwierząt. Dziesiątki, setki interwencji, które przeprowadził kierowany przez niego zespół, z pewnością uratował z opresji wiele tych, które o swoje dobro same nie potrafią walczyć.

Dziś sam potrzebujemy pomocy. – Powstał pomysł, aby nowym domem dla Zdzisia była podlubelska Turka, bo tu niedawno powstał ośrodek „Wstawaj Alicja” – opowiada Beata Gałek, przyjaciółka domu zaangażowana w pomoc Małyszowi. – Udało się znaleźć mieszkanie na parterze, obecnie jest przystosowywane do potrzeb osoby niepełnosprawnej, poruszającej się na wózku elektrycznym sterowanym joystickiem. Zdzisio nie ma jeszcze sprawnych rak, musi to być joystick umieszczony pod brodą…

Do ośrodka, w którym będzie mógł wracać do sprawności, będzie miał siedem minut „spacerkiem”. Z Ośrodkiem Fundacji „Wstawaj Alicja” związani są od dawna. To za sprawą Agnieszki i Wojciecha Mazurków – właścicieli ośrodka – Zdzisław Małysz trafił do Tajeciny.

– To Wojtek i jego ekipa zaczynają teraz remont w mieszkaniu Zdzisia. Nie musieliśmy czekać miesiącami na ekipę. Wojtek wstrzymał inną budowę i remontuje gniazdko dla Zdzisia. Burzy ścianę, robi podłogi… Mamy nadzieje, że w lipcu przywieziemy Zdzicha do domu… – dodaje pani Beata.

Ale czerwiec trzeba opłacić. To 23 tysiące złotych. Możemy im w tym pomóc. Trwa internetowa zbiórka pieniędzy na portalu Pomagam.pl: www.pomagam.pl/zdzislawmalysz.

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu na:

https://www.se.pl/lublin/lublin-mial-nie-ruszyc-nawet-palcem-a-teraz-chce-chodzic-aa-Z4WC-Nvmg-zFoQ.html?fbclid=IwAR07hfLtn8eaR0jxEw3zjEKC5h0lMeBBBJGF0Exjbt9odbM64I0ypZtpMcg

 

Skip to content