Zespół

 

 

Łukasz Banasik – Dyrektor zarządzający Ośrodkiem Neurorehabilitacji.

Pracuje jako fizjoterapeuta od kilkunastu lat. Większość swojego doświadczenia zawodowego zdobywałem w szpitalach i klinikach we Włoszech, pracując z pacjentami z problemami neurologicznymi. W swojej pracy wykorzystuje metody IBITA BOBATH i PNF.  Praca fizjoterapeuty daj mi wiele radości i satysfakcji. Prywatnie interesuje się lotnictwem komercyjnym i sportami siłowymi.

 

Aleksandra Bogusz – Koordynator ds. Fizjoterapii

Jestem absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, od początku pracuję z pacjentami neurologicznymi. Podczas terapii skupiam się na tym, żeby pacjent mógł jak najszybciej wrócić do swojego codziennego życia. W pracy wykorzystuję metody takie jak PNF czy IBITA Bobath. Staram się cały czas podnosić swoje kwalifikacje uczestnicząc w specjalistycznych kursach, konferencjach i szkoleniach.

 

Margerita Rozsa Wróbel – Studia licencjackie ukończyłam na Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej, magisterskie na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. W pracy kieruję się indywidualnym podejściem do pacjenta, opartym na jego potencjale. Moją pasją zawodową jest studiowanie rozwoju dziecka, dlatego też stale pogłębiam swoją wiedzę, podnoszę kwalifikacje i umiejętności.Zajęcia z dziećmi dają mi dużo satysfakcji i przyjemności z wykonywanego zawodu.Narzędziem mojej pracy  są metody takie jak NDT Bobath i PNF oraz duża dawka motywacji.

 

Karolina Mulak – jestem absolwentką Krakowskiej Akademii im. A. Frycza-Modrzewskiego, w pracy najważniejsza jest dla mnie współpraca z pacjentem i wspólne dążenie do osiągnięcia jak najlepszych efektów rehabilitacji. Cały czas poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w wielu kursach i szkoleniach.

 

Sylwia Grudzień – Ukończyłam Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Interesuję się neurologią i w tym kierunku się dokształcam i rozwijam. W swojej pracy wykorzystuję metodę PNF. Podczas terapii bardzo ważne jest dla mnie nawiązanie pozytywnej relacji i współpracy z pacjentem. W wolnych chwilach, jako mama, poszerzam swoją wiedzę na temat psychologii dziecka i wychowania w duchu Pozytywnej Dyscypliny, co bardzo pomaga mi zrozumieć drugiego człowieka.

 

Katarzyna Szczęsna – Jestem absolwentką studiów magisterskich z Psychologii, specjalność Neuropsychologia i Psychologia kliniczna, specjalistą z zakresu Psychosomatyki i Somatopsychologii oraz Certyfikowanym Terapeutą Ręki. Doświadczenie kliniczne zdobywałam pracując w Klubie Samopomocy, na Oddziałach Dziennych oraz projektach realizujących zadania z zakresu terapii i rehabilitacji psychologicznej i usług specjalistycznych. W Ośrodku zajmuję się działaniami terapeutycznymi i treningami funkcji, które mają na celu redukcję objawów zaburzeń poznawczych i emocjonalnych. Udzielam wsparcia i pomocy psychologicznej. W pracy wykorzystuję odpowiednie podejście do pacjentów, które cechuje elastyczność, otwartość i umiejętność słuchania. Jestem osobą, która stale chce się rozwijać i podnosić poziom swoich kwalifikacji. Dobro drugiego człowieka stawiam na pierwszym miejscu. Największym motywatorem dla mnie jest to, gdy widzę efekty swojej pracy.

Barbara Lechowska – ukończyłam studia magisterskie na kierunku Psychologia o specjalności Klinicznej i Neuropsychologii na UMCS w Lublinie. Aktualnie jestem słuchaczem studiów podyplomowych „Diagnoza i terapia neuropsychologiczna” na UMCS w Lublinie, których ukończenie uprawnia do wykonywania diagnozy neuropsychologicznej. Posiadam doświadczenie kliniczne głównie w diagnozie i terapii dzieci i młodzieży z różnymi zaburzeniami neurorozwojowymi, zaburzeniami w zakresie mowy i słuchu, a także z zespołami genetycznymi czy dysfunkcjami ruchowymi. W mojej pracy najważniejszy jest dla mnie kontakt z drugim człowiekiem, a także indywidualne podejście do każdego, dopasowane do jego osoby, niezależnie od jego wieku. Największą satysfakcją z pracy jest uśmiech pacjenta.

Karolina Małocha – Jestem absolwentką kierunku Logopedia z audiologią na UMCS Lublin.  Obecnie jestem w trakcie studiów doktoranckich w dyscyplinie językoznawstwo, specjalność: logopedia. Prowadzę badania naukowe z zakresu wpływu środowiska wychowawczego na rozwój mowy, co stanowi swoiste novum w logopedii. Zawodowo diagnozuję i prowadzę terapie logopedyczne dzieci i dorosłych zwłaszcza z całościowymi zaburzeniami rozwoju, schorzeniami neurologicznymi oraz schorzeniami neuropsychiatrycznymi. Jestem osobą ambitną i cierpliwą, oddaną swojej pracy, z której uczyniłam swoje pasję. Do pacjentów podchodzę z pełnym profesjonalizmem.

Emilia Pogoda – jestem absolwentką studiów magisterskich z logopedii z audiologią, pedagogiki opiekuńczej z terapią pedagogiczną oraz studiów podyplomowych z zakresu Neurologopedii. W październiku 2017 roku uzyskałam tytuł doktora nauk społecznych w dziedzinie pedagogiki. Prowadzę diagnozę i terapię neurologopedyczną dzieci i dorosłych, fascynuje mnie wczesna interwencja logopedyczna. Jestem zwolenniczką holistycznego i empatycznego podejścia do dziecka/pacjenta oraz jego opiekunów. Stale poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach prowadzonych przez krajowych i zagranicznych specjalistów. 

Karolina Szewc i Sylwia Ślepowrońska, to dwie niezawodne recepcjonistki, które dbają o wyjątkową atmosferę naszego ośrodka. Zawsze dyspozycyjne i życzliwe wobec pacjentów, chętnie służą swoją pomocą. To także dzięki ich pracy ośrodek tętni życiem. 

Skip to content