osrodekneurorehabilitacji.pl

ośrodek neurorehabilitacji w lublinie
fundacja wstawaj alicja rodzice

Historia Ośrodka Neurorehabilitacji: ​

Właściciele Ośrodka
Wojciech i Agnieszka Mazurkowie

W całym Lublinie chyba mało jest osób, które nie słyszały o Alicji Mazurek, która jest inspiracją do stworzenia tego miejsca.

Dwa lata temu Ala uczestniczyła w wypadku samochodowym, w którym odniosła bardzo poważne obrażenia. To, że jest tutaj dzisiaj z nami to cud.

Przez ostatnie miesiące rodzice Alicji przebyli setki kilometrów po całej Polsce szukając najlepszych ośrodków rehabilitacyjnych dla swojej córki. W pewnym momencie podjęli bardzo odważną decyzję – stworzą najlepszy Ośrodek Neurorehabilitacji u siebie w mieście. Po to, żeby ich córka miała miejsce, gdzie będzie mogła powracać do zdrowia, ale również po to, żeby pomagać innym ludziom. Obcym ludziom, od których, jak ciągle powtarzają, otrzymali wiele wsparcia i otuchy. Ich pragnieniem jest żeby to miejsce stało się drugim domem dla wszystkich pacjentów neurologicznych, żeby tutaj odnaleźli pomoc i mogli powoli wracać do zdrowia. Nie można zapominać o cichych bohaterach, czyli o całych rodzinach, które opiekują się naszymi pacjentami – na nich również będzie czekać pomoc i dobre słowo w naszym Ośrodku. Jeszcze 10 miesięcy temu wszyscy myśleli, że pomysł Agnieszki i Wojciecha Mazurków pozostanie w sferze nigdy niezrealizowanych idei i planów. Dzisiaj, mając przed sobą gotowy budynek, nowy sprzęt i kadrę oczekującą na pierwszych pacjentów, możemy powiedzieć tylko dwa słowa: dziękujemy i zapraszamy!