Poznaj nasz Zespół

Łukasz Banasik
Dyrektor zarządzający Ośrodkiem Neurorehabilitacji.
Pracuje jako fizjoterapeuta od kilkunastu lat. Większość swojego doświadczenia zawodowego zdobywałem w szpitalach i klinikach we Włoszech, pracując z pacjentami z problemami neurologicznymi. W swojej pracy wykorzystuje metody IBITA BOBATH i PNF. Praca fizjoterapeuty daj mi wiele radości i satysfakcji. Prywatnie interesuje się lotnictwem komercyjnym i sportami siłowymi.

Aleksandra Bogusz
Koordynator ds. Fizjoterapii
Jestem absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, od początku pracuję z pacjentami neurologicznymi. Podczas terapii skupiam się na tym, żeby pacjent mógł jak najszybciej wrócić do swojego codziennego życia. W pracy wykorzystuję metody takie jak PNF czy IBITA Bobath. Staram się cały czas podnosić swoje kwalifikacje uczestnicząc w specjalistycznych kursach, konferencjach i szkoleniach.


Izabela Tuczapska
Jestem absolwentką magisterskich studiów fizjoterapeutycznych Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, obecnie w trakcie studiów specjalizacyjnych w dziedzinie fizjoterapii. Zajmuję się terapią niemowląt, dzieci i młodzieży metodą Vojty, diagnostyką wcześniaków i niemowląt metodą Prechtla oraz trójpłaszczyznową terapią stóp. Aktualnie poszerzam swoje kwalifikacje poprzez uczestniczenie w specjalistycznych kursach i szkoleniach. Posiadam kilkunastoletnie doświadczenie w pracy zawodowej z najmłodszymi pacjentami. Każde dziecko i jego rodzic/opiekun podczas prowadzonej przeze mnie terapii jest traktowany indywidualnie oraz profesjonalnie.

Margerita Rozsa Wróbel
Studia licencjackie ukończyłam na Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej, magisterskie na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. W pracy kieruję się indywidualnym podejściem do pacjenta, opartym na jego potencjale. Moją pasją zawodową jest studiowanie rozwoju dziecka, dlatego też stale pogłębiam swoją wiedzę, podnoszę kwalifikacje i umiejętności.Zajęcia z dziećmi dają mi dużo satysfakcji i przyjemności z wykonywanego zawodu.Narzędziem mojej pracy są metody takie jak NDT Bobath i PNF oraz duża dawka motywacji.

Marta Stochmal
Pracuję w oparciu o metodę NDT Bobath, Vojty, terapię tkanek miękkich.
W 2014 roku zaczęłam pracę w Zespole Domowego Leczenia Respiratorem z dziećmi wymagającymi wentylacji mechanicznej przy pomocy respiratora. Jestem osobą sumienną i w życiu zawodowym istotne dla mnie jest to, by stale iść naprzód. Należę do wąskiego grona osób, które nie przepracowały w swoim życiu ani dnia, w myśl powiedzenia “Wybierz pracę, którą kochasz i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu”

Sylwia Grudzień
Ukończyłam Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Interesuję się neurologią i w tym kierunku się dokształcam i rozwijam. W swojej pracy wykorzystuję metodę PNF. Podczas terapii bardzo ważne jest dla mnie nawiązanie pozytywnej relacji i współpracy z pacjentem. W wolnych chwilach, jako mama, poszerzam swoją wiedzę na temat psychologii dziecka i wychowania w duchu Pozytywnej Dyscypliny, co bardzo pomaga mi zrozumieć drugiego człowieka.

Adrian Rudziński
Pracę fizjoterapeuty rozpocząłem w 2013 roku, zajmując się pacjentami neurologicznymi w Lubartowskim szpitalu. Od 2017 roku doskonaliłem się pod okiem specjalistów rehabilitacji w szpitalu MSWiA w Warszawie. W fizjoterapii kieruję się przede wszystkim kompleksowością oraz holistycznym podejściem do pacjenta. Prywatnie interesuje się chowem oraz terapią z udziałem alpak.

Erik Shtaihervaldt
W pracy fizjoterapeutycznej zawsze szukam skutecznej rehabilitacji i tworzę pozytywną atmosferę podczas terapii. Staram się podchodzić do pacjenta w sposób indywidualny, korzystając ze współpracy w zespole fizjoterapeutycznym, aby uzyskać jak najlepsze efekty leczenia dla pacjenta. Lubię pracę w zespole i zdobywam doświadczenie podczas pracy z pacjentami neurologicznymi.

Kinga Krasowska


Katarzyna Szczęsna
Jestem absolwentką studiów magisterskich z Psychologii, specjalność Neuropsychologia i Psychologia kliniczna, specjalistą z zakresu Psychosomatyki i Somatopsychologii oraz Certyfikowanym Terapeutą Ręki. Doświadczenie kliniczne zdobywałam pracując w Klubie Samopomocy, na Oddziałach Dziennych oraz projektach realizujących zadania z zakresu terapii i rehabilitacji psychologicznej i usług specjalistycznych. W Ośrodku zajmuję się działaniami terapeutycznymi i treningami funkcji, które mają na celu redukcję objawów zaburzeń poznawczych i emocjonalnych. Udzielam wsparcia i pomocy psychologicznej. W pracy wykorzystuję odpowiednie podejście do pacjentów, które cechuje elastyczność, otwartość i umiejętność słuchania. Jestem osobą, która stale chce się rozwijać i podnosić poziom swoich kwalifikacji. Dobro drugiego człowieka stawiam na pierwszym miejscu. Największym motywatorem dla mnie jest to, gdy widzę efekty swojej pracy.


Weronika Trzeciak
Logopeda, pedagog specjalny. Jestem Absolwentką studiów na kierunku pedagogika specjalna o specjalności logopedia na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Od 2019 była aktywnym uczestnikiem Koła Naukowego Logopedii przy Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w wielu kursach i szkoleniach metodycznych. Wykorzystuje holistyczne metody – to znaczy staram się jak najbardziej podążać za dzieckiem, aby zbudować z nim relację opartą na zaufaniu. Indywidualnie podchodzę do każdej osoby, potrzebującej wsparcia.

Monika Budkowska (neurologopeda)

Sylwia i Natalia
